Zarůstající nehet

Úvodní strana / Článek

Zarůstající nehet

Zarůstající nehet

Autor: Tým Footspa | Publikováno: 17.07.2017 | Kategorie: Foot spa

Zarůstající nehty se nevyskytují u lidí, kteří nenosí boty, takže je možno říci, že ke vzniku onemocnění je vždy nutný zevní tlak někdy až příliš těsné obuvi. Často se také udává jako příčina nesprávné zastřihávání nehtu.

Zarostlý nehet na noze dokáže způsobit nemalé problémy. Nejenže nevypadá dobře, ale člověk trpí bolestí a nepohodlím. Proto je třeba zbavit se toho co nejdříve, protože opožděné řešení může vést k závažnějším následkům v podobě silného zánětu prstu a hnisání.
Nejčastěji nehty zarůstají na palcích, mohou se však objevit i na jiných prstech. Důvodem může být nevhodná obuv, náhlé přibývání na váze, špatná pedikúra či různá poranění. V každém případě je třeba tuto vadu řešit a my vám nabízíme několik nejúčinnějších způsobů.

Jak zarostlý nehet léčit?

Nejprve zjemníme pokožku a nehtovou ploténku. Vykoupáme chodidla s přidáním změkčovacích solí nebo síranu hořečnatého. Po tomto procesu můžeme snadno odtlačit měkké tkáně a zastřihnout zarostlý nehet. Pokud Vás nehet bolí, může se připravit lázeň s manganem. Bolest by měla během několika minut pominout.  V případě, že zarůstající nehet je vaším stálým problémem, vyzkoušejte tamponádu. Srolujeme malý kousek vatového tamponu a umístěte ho mezi nehtovou ploténku a pokožku.

Rady z přírody

Pokud Vám nehet hnisá, přiložte si k němu kombuchu (čajovou houbu). Tento prostředek pomůže i tehdy, pokud trpíte plísňovým onemocněním. Aplikujte si ji ve večerních hodinách – dejte tlustou vrstvu hub na palec a ovažte obvazem. Dejte si na nohy vlněné ponožky, aby se vaše nohy „napařovali“ a můžete jít klidně spát. Ráno si nehet sestřihněte.

Na zarostlý nehet si můžete před spánkem přiložit směs jemně nastrouhané citrónové kůry a rostlinného oleje. Před tím si nohu dejte do parní lázně v roztoku s jedlou sodou. Výsledek uvidíte již na druhý den ráno: nehet bude ohebnější, jeho okraj se může narovnat a ostříhat.

Zabránit tomuto problému můžete nošením prodyšných bot a pravidelnou pedikúrou. Koneckonců, je snazší potížím předcházet, než je léčit.

Archiv všech článků →

Rychlý kontakt:

  • Adresa provozovny:
  • Hlavní třída 169/48
  • 736 01 Havířov