Nehtová mykóza

Úvodní strana / Článek

Nehtová mykóza

Nehtová mykóza

Autor: Tým Footspa | Publikováno: 04.04.2018 | Kategorie: Foot spa

Vlhko, teplo a tma vytvářejí ideální prostředí pro množení nejrůznějších bakterií, kvasinek nebo plísní.  Plísně na chodidlech či nehtech mohou být často přehlíženy, protože je lidé považují za suchou a mozolnatou kůži. V případě, že náš organismus plísně napadnou, je nutná dlouhodobá léčba. Plísní se zbavujeme velice těžko a je vysoká pravděpodobnost, že se objeví znovu.

Další skutečností je, že toto onemocnění se snadno přenáší, proto by lidé, kteří mykózami trpí, měli dbát zvýšené hygieny a častěji měnit ponožky. Vzdušná obuv, bavlněné ponožky, případně prostředky proti pocení, pravidelná dezinfekce obuvi 1x týdně antimykotickým sprejem. U často opakujících se mykóz nohou a nehtů se vyplatí dvakrát týdně promazat kůži chodidel i prstů některým z volně prodejných antimykotických krémů. Prospěšné je, když vlhké boty doma důkladně vysušíte a vystříkáte sprejem s protiplísňovými, případně i antibakteriálními účinky.

Léčba mykóz je v prvé řadě zevní. K dispozici je paleta antimykotických zevních léků, přičemž mnoho z nich je volně prodejných, bez lékařského předpisu.

V našem salonu pracujeme s profesionálními přípravky pro péči o chodidla, ruce i tělo PODOPHARM a DEMYKOMED. Podoflex sprej proti plísním nohou je vhodný jako každodenní prevence proti plísním nohou, je ideální pro každého, kdo sportuje nebo navštěvuje bazény či sauny. Tento přípravek je vhodný i pro diabetiky. Podoflex krém na nohy s ionty stříbra doporučujeme pro každodenní péči všem, kdo má potíže s potivými nožkami. Tento krém je taktéž vhodný pro diabetiky. Přípravek Podofarm profesional fluid na zarostlé nehty a mozoly používáme při ošetření nohou se zarostlými nehty a i tento přípravek je vhodný pro diabetiky. Přípravky DemykoMed jsou určeny pro péči o pokožku a nehty náchylné k mykózám. Pracujeme s krémy, tinkturami i oleji, vždy podle toho co je pro klienta nejvhodnější.

Přípravky se aplikují do meziprstí, na nehty či chodidla. Při ošetření nehtové ploténky je nutné bruskou snížit zbytnělou keratinovou vrstvu nehtu a také zkrátit nehet na nejkratší možnou délku. Antimykotické přípravky se aplikují dlouhodobě.

Archiv všech článků →

Rychlý kontakt:

  • Adresa provozovny:
  • Hlavní třída 169/48
  • 736 01 Havířov