Kuří oko

Úvodní strana / Článek

Kuří oko

Kuří oko

Autor: Tým Footspa | Publikováno: 26.06.2017 | Kategorie: Foot spa

Kuří oko vzniká nenápadně. Člověk si jej zprvu nemusí vůbec všimnout. Začíná to tlakem na kůži, pod kterou je kost, kde se nejprve vytvoří mozol a teprve z něj vznikne kuří oko.  Na samotné kuří oko upozorní klienta až bolestivost daného místa. Typickým projevem je také hyperkeratóza (ztluštění vrchní vrstvy kůže), ta je způsobena tlakem a třením obuvi nebo prstů. Dalším rozpoznávacím znamením je, že se jedná o ohraničený útvar většinou žlutavé barvy.

Jak kuří oko léčit?

Účinná je návštěva pedikéra, který Vám seřízne kuří oko skalpelem.

Pomoci si můžete také individuálním polstrováním na různé oblasti chodidla pomůckami, jako jsou gelové vložky do bot nebo jiné ortopedické pomůcky.

Dostatečně chodidla hydratujeme, ať už krémy nebo hydratačními ponožkami.

Pečujeme o nohy pravidelným obrušováním chodidel pemzou.

Dalším důležitým bodem z oblasti prevence je nošení pohodlné, padnoucí obuvi.

Rady z přírody

U kuřího oka velice často dochází k recidivě vlivem chyb v obouvání. Léčba bývá zdlouhavá především proto, že lidé podceňují hledání příčin vzniku a jejího odstranění. Rady z přírody Vám mohou pomoci proti tomuto nešvaru bojovat.

Nakrájíme cibuli na tenké plátky, zalijeme obyčejným lihovým octem a necháme odstát přibližně hodinu. Pak pár plátků vytáhneme, přiložíme na kuří oko, pořádně upevníme a necháme účinkovat – tradičně se doporučuje přes noc. Ráno si nezapomeneme opláchnout nohy, protože tato léčba opravdu moc nevoní.

Do misky s teplou vodou přidáme jedlou sodu v poměru lžička na dva litry. Nohy dvacet minut namáčíme, osušíme, pak na kuří oko přiložíme čerstvě odkrojený plátek cibule a zase necháme účinkovat několik hodin nebo přes noc.

Místo cibule můžeme použít i citron, stačí uříznout plátek a přiložit ho na otlak. V tomto případě stačí, když ovoce necháme účinkovat přibližně hodinu.

Okolí kuřího oka lze také namazat vazelínou a na otlak přiložit kašičku z rozmačkaného česneku smíchanou s troškou panenského olivového oleje. Zavineme a necháme účinkovat několik hodiny. Vazelínou chráníme jemnou kůži v okolí otlaku před zbytečným podrážděním.

Uvaříme si jeden sáček klasického černého čaje (bez bylinek, bez silic a bez příchutí), ten necháme vychladnout, mírně vymačkáme a upevníme na kuří oko. Necháme účinkovat přes noc, opakujeme denně, léčba trvá přibližně sedm až deset dnů.

Pomoci může i klasická měsíčková mast, stačí, že kuří oko budeme neustále udržovat promazané.

 

Archiv všech článků →

Rychlý kontakt:

  • Adresa provozovny:
  • Hlavní třída 169/48
  • 736 01 Havířov