Ptáte se nejen na pedikúru...

Úvodní strana / Často kladené dotazy

Co vás zajímá Nebojte se zeptat!

Otázka: Jak se k vám dostanu? Dá se u vás v centru parkovat?

Náš salon se nachází v Havířově - Městě přímo u Nemocnice s poliklinikou Havířov. Přijet můžete autobusem. Ze zastávky Havířov, Město, nemocnice je to k nám cca 150 metrů.Nebo můžete přijet autem a pohodlně zaparkovat u KFC, na centrálním parkovišti u městské haly Slávie, nebo zvolit parkovací místa v jednosměrné části ulice Astronautů. Využít můžete také placené parkoviště přímo u nemocnice. Nemůžete nás najít? Zavolejte nám na naše telefonní číslo +420 732 781 174 a my Vás navedeme.

Otázka: Proč pro mě není vhodná mokrá pedikúra, když mám Neuropatii?

Neuropatie jsou obecně poruchy periferních nervů projevující se dle typu postižených nervů bolestí, sníženou citlivostí (nejčastěji dolních končetin). Nejčastěji na ně trpí pacienti s Diabetem. Při snížené citlivosti může dojít k narušení integrity kůže na plosce nohy, o které diabetik nemusí vůbec vědět, protože bolest necítí. Vznik různých oděrek či vředů může vést následkem špatné regenerace tkání a špatné odpovědi na jejich léčbu u diabetiků ke vzniku nebezpečných infekcí vedoucích až ke ztrátě končetiny amputací. Proto je doporučováno těmto osobám nosit ponožky světlých barev, na kterých lze snadno zjistit porušení kůže na plosce nohy. Z tohoto důvodu se nedoporučuje mokrá pedikúra, při které může dojít ke porušení integrity kůže.

Otázka: Může si diabetik vybrat klasickou (mokrou) pedikúru?

Samozřejmě. Pokud nám sdělíte Vaší zdravotní anamnézu, nabídneme Vám, co je pro Vás nejvhodnější. Ve Vašem případě by Vám byla navrhnuta suchá pedikúra, při které nedojde k porušení integrity kůže. Pokud ale zvolíte variantu mokré pedikúry, bude provedena mokrá pedikúra.

Otázka: Děláte také pánskou pedikúru?

V našem salonu nerozlišujeme mezi dámskou a pánskou pedikúrou. Navštěvují nás ženy i muži. Naopak vítáme to, že se páni přestávají ostýchat a chtějí se zbavit nepříjemných problémů, které jim vznikly na nohou v důsledku nošení například nepohodlných ale nutných pracovních bot. Náš salon nabízí soukromí všem bez rozdílu pohlaví...

Otázka: Dá se u vás platit kartou?

Ne. U nás můžete zaplatit pouze v hotovosti nebo QR kódem v rámci mobilní aplikace.

Otázka: Jak se k vám můžu objednat?

Objednat se můžete jak telefonicky na telefonním čísle +420 732 781 174, nebo přes rezervační systém na našich webových stránkách, ale také osobně u nás v salonu.

Otázka: Proč bych si měla vybrat zrovna váš salon?

Jsme snadno dosažitelní - v centru a v přízemí. Ani zákazníci se sníženou pohyblivostí se nemusí bát, že bude problém se šplháním do schodů, či zdoláváním jiných překážek. V pracovních dnech jsme od 9:00 do 18:00 v salonu vždy. Máme nejnovější zařízení, pomocí nichž můžeme zaručit maximální pohodlí pro zákazníka. Používáme přírodní produkty, zejména produkty se solí z mrtvého moře, které jsou šetrné k pokožce a dodávají potřebné výživné látky. Naše zaměření je zejména na nohy, absolvujeme proto různá školení v oblasti péče o nohy, zajímáme se o novinky a nové produkty a zařízení v této oblasti. Naším cílem je nabídnout co nejlepší péči každému zákazníkovi dle jeho potřeb. Důraz klademe na hygienu v salonu a při práci. Samozřejmostí je u nás relaxace a soukromí, slušné chování a dobrá nálada, a navíc k tomu zdarma úsměv a malé občerstvení.

Otázka: Slyšela jsem, že když půjdu jednou na pedikúru, tak už musím pořád, co je na tom pravdy?

Není pravdou, že pravidelná pedikúra může za pravidelný "růst" zrohovatělé kůže, tvorbu mozolů, otlaků, praskliny, apod. Právě kůže je vystavena působení škodlivých vnějších vlivů nejvíce ze všech orgánů. Za stav kůže může jak genetická dispozice (například u nadměrného vysoušení pokožky), tak například nošení neprodyšných bot, úzkých bot, bot s podpatky, pracovních bot, či jiné obuvi, která je pro naše nohy nevhodná. Tak vznikají otlaky, mozoly, kuří oka, plíseň, apod. O nohy je třeba starat se stejně, jako o ostatní části těla. Avšak právě nohy jsou nejvíce opomíjeny. Pravidelné odstraňování ztvrdlé kůže je nezbytné zejména proto, že jde doslova o ráj pro množení bakterií a vznik plísní. Pokud tedy vystavujete své nohy i nadále po provedené pedikúře nošení obuvi, která Vám spíše škodí a máte sklony k suché pokožce, budou se Vám i nadále opakovat problémy ve formě otlaků, zrohovatělé kůže, prasklin, apod.

Otázka: Jak a proč vzniká kuří oko?

Tyto nepříjemné a bolavé výstupky na nohou trápí zejména ženy. Ne proto, že by k nim byly geneticky více předurčeny, ale častěji než muži nosí nevhodné a nepohodlné boty. A kuří oko obvykle vzniká právě v důsledku nošení bot, které tlačí. Neustálý opakovaný tlak na jedno místo vyvolá vznik žlutošedivě zbarveného útvaru o velikosti asi 3–12 mm. Bolest způsobuje zanořený čep pod povrch, který tlačí na kost. Pedikérka kuří oko seřízne, pokud není velmi hluboké a podaří se odstranit zejména kořen kuřího oka, a zákazník následně změní obuv, či alespoň o pokožku svých nohou více pečuje, kuří oko se již nikdy objevit nemusí. Na rozdíl od bradavice není infekční, tedy nijak přenosné na jiné osoby.

Otázka: Provádíte v salonu pouze pedikúru?

Ano. Pedikúra a péče o nohy je v našem salonu hlavním zaměřením, proto např. už ani manikúru v našem repertoáru služeb aktuálně nenajdete.

Otázka: Co je to P.Shine?

P.shine je japonská metoda úpravy nehtů, která výrazně vyživuje a zpevňuje přírodní nehty. Tato přírodní technologie je velice oblíbená a lze jí použít jak na nehty na rukou, tak na nehty na nohou. Je samozřejmě vhodná pro ženy i pro muže.

Do nehtového lůžka se zalešťují výživné látky (včelí vosk, mateří kašička a křemičitá hlinka). Dochází tak k obnovení lámavých, roztřepených a nerostoucích nehtů. Metoda zvyšuje jejich lesk a chrání je před nepříznivými vlivy. Nehty jsou po této úpravě krásně lesklé a obohacené o minerály. Japonská pedikúra vydrží na nehtech do doby než odrostou.

Otázka: Míváte nějaké slevy nebo akce?

Ano. Např. pokud jste našim pravidelným klientem, tak v měsíci, ve kterém máte narozeniny, u nás máte 20% slevu na pedikúru. Více o našich akcích se dozvíte na našich webových stránkách či Facebooku.

Rezervujte si svou proceduru ještě dnes!

Rezervovat